Javaslatok a zsaluzia hosszú élettartamának megőrzése érdekében.

Az első használat előtt kérjük, figyelmesen olvassa el ezt az útmutatót, és mindenekelőtt ügyeljen a biztonsági előírásokra. Azok a károk, melyek a kezelési és karbantartási előírások be nem tartása miatt keletkeztek, illetve a helytelen szállításból és felszerelésből eredő hibák nem tartoznak a garanciális hibák körébe. Kérjük, ezt az útmutatót a zsaluzia élettartama végéig jól őrizze meg.

MINDEN ESETBEN SZAKEMBER VÉGEZZE A TERMÉK BESZERELÉSÉT!

A nem megfelelő beszerelés rongálhatja a szerkezeteket, s a keletkezett sérülések már a használat kezdetén hibákat okozhatnak, ezért sok kellemetlenségtől és nem utolsó sorban költségtől kímélhetjük meg magunkat, ha körültekintően végeztetjük a beszerelést, amelynek eredményeképpen a jótállás sem veszik el.
ZSALUZIÁK AKADÁLYMENTESÍTÉSE

A zsaluzia használata előtt minden esetben győződjön meg róla, hogy árnyékolástechnikai eszköze mozgatását semmilyen külső tényező nem akadályozza. Minden fel- és lehúzás előtt ellenőrizze, hogy nincs-e, a működtetést gátló tárgy a szerkezet útjában. Ily módon könnyen elkerülhető a szerkezet károsodása.
KÖRÜLTEKINTŐ MŰKÖDTETÉS

Attól függően, hogy milyen hajtásmódú eszközzel állunk szemben - hajtókaros vagy elektromos - különböző részletekre kell figyelni a működtetés során.

A hajtókarral mozgatható zsaluziák esetén, ha a hajtószár bevezetése 90°-os akkor a kurbli minden nehézség nélkül mozgatható, viszont a 45°-ban bevezetett hajtószár esetén a hajtókart kissé a függőleges helyzetből el kell mozdítani tekerés esetén. A zsaluziát soha ne tolja fel, mert ez a zsaluzia funkciójának zavarát idézheti elő. A zsaluziát soha ne terhelje pótsúllyal.

A távvezérelt, elektromos hajtású árnyékolók mozgatása a legegyszerűbb. A vezérlés akadozásának, nem megfelelő működésének oka általában a többszöri egymás után történő használat során felmelegedő hő védő kapcsoló lehet, melynek következtében a szerkezet átmenetileg leállhat. A probléma orvoslásához pár perces pihentetés elegendő, hogy a szerkezet újra működésbe lépjen.

Azon ritka esetek egyikében, amikor villámcsapás éri a szerkezetet, a berendezés áramtalanítása után a biztosíték ellenőrzését követően, amennyiben azt nem érte károsodás, az eszköz újra működésbe helyezhető.
FIGYELJÜK AZ IDŐJÁRÁS VÁLTOZÁSÁT

A zsaluziák előnye, hogy védik az ablakokat az időjárás viszontagságaitól, ezért esőben tanácsos leengedni azokat. Erős szél esetén zárja be az ablakot. Ügyeljen arra, hogy távollétében se forduljon elő huzat. Erős vihar esetén vegye számításba, hogy a zárt zsaluzia nyitott ablak mellett nem minden szélnyomásnak tud ellenállni. Ha mégis orkán erejű szélnek tette ki a zárt zsaluziát és a felhúzó szál elszakadt, akkor ne használja tovább a szerkezetet, mert tovább rongálódhat, és mielőbb hívjon képzett szakembert a javításhoz.

Ajánlatos a zsaluziát hőség idején napárnyékolóként is használni. Azzal, hogy a zsaluzia lamellák nem zárnak össze teljes mértékben az árnyékoló mögötti szabad légmozgás biztosított marad.
TISZTÍTÁS ÉS ÁPOLÁS EGYSZERŰEN

Árnyékolástechnikai eszközeink a rendeltetésszerű használat során nem károsodhatnak, az idő múlásával azonban koszolódhatnak.

A zsaluziákra rakódott szennyeződéseket puha ronggyal és langyos vízzel könnyen és gyorsan el lehet távolítani, míg az oldószer vagy alkohol tartalmú tisztítószerek, súrolószerek koptatják a lamellákat, így azokon könnyebben megkötnek a szennyeződések. A vezető sínekből a koszt és az idegen tárgyakat ajánlatos eltávolítani. Ellenőrizze rendszeresen a zsaluziát és annak kezelő elemeit, hogy a kopások és sérülések valamint a zsaluzia masszívsága megállapíthatóak legyenek. Karbantartási, javítási munkákat csak képzett szakember végezhet, amikhez kizárólag eredeti pótalkatrész alkalmazható.
TOVÁBBI TIPPEK!

Ne hagyjuk huzamosabb ideig leengedett zsaluzia mellett bukó állásban az ablakot, mert párásodás léphet fel a zsaluzia és az ablak felületén. Erre különösen az őszi idő beálltakor érdemes odafigyelni. Fagypont alatti külső hőmérséklet esetén pedig akár jégképződés is előfordulhat.

Biztonság szempontjából fontos megjegyezni, hogy az árnyékoló nem gátolja az ablakból történő kiesést, ezért a nyitott ablak előtt leengedett árnyékolóhoz ne engedjük közel a kis gyermekeket.

Ha párásodás lépett fel, akkor egy puha törlőkendővel itassuk fel a vizet és töröljük szárazra a felületet. Soha ne locsoljuk huzamosabb ideig, nagy mennyiségű vízzel árnyékolástechnikai eszközeinket.
ZSALUZIA KEZELÉSI ÉS KARBANTARTÁSI ÚTMUTATÓ